Branżowa Szkoła I stopnia

Film inny niż wszystkie - "Chłopi"

25 października 2023
Film inny niż wszystkie - "Chłopi"
niezwykłe wrażenia podczas seansu
   W dniu 25 października obejrzeliśmy najnowszą wersję kinową lektury szkolnej pt. „Chłopi”, za którą jej autor - Władysław Reymont, otrzymał literacką nagrodę Nobla. Film ten skupia się na losach mieszkańców wsi Lipce w zaborze rosyjskim, których życie toczy się w rytmie zmieniających się pór roku. Nie był to dla nas łatwy temat i łatwy film. Rzeczywistość inna od tej, w której żyjemy obecnie. Nie wszystko zrozumieliśmy. Ale zdajemy sobie sprawę, że  ludzkie uczucia, emocje, konflikty w grupie, nie różnią się zbytnio na przestrzeni lat, a człowiek musi dokonywać wyborów, bez względu na to, w jakiej epoce żyje. Mamy nadzieję, że w życiu dokonamy wyborów dobrych.
    Film ten został zrealizowany w technice animacji malarskiej. Tworzyło go stu artystów pracujących w czterech międzynarodowych studiach. Zobaczyć ożywione na ekranie obrazy było czymś niezwykłym. Dodatkowo wrażeniom wzrokowym towarzyszyła ekspresyjna i porywająca muzyka. Dziękujemy.