Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim

Zofia Posmysz - Patron Ośrodka - nie żyje

Z poczuciem bólu i ogromnej straty żegnamy Naszą Ukochaną Patronkę Zofię Posmysz. Wczoraj (08.08.2022 r.) w godzinach porannych zmarła w wieku 99 lat. Prawie dwa lata temu, na wniosek naszej szkolnej społeczności, zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu z dnia 23 września 2020 roku, Zofia Posmysz, jako Patron Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, na stałe związała się z Ośrodkiem i wpisała się w jego długoletnią historię.

Oferta

Branżowa Szkoła I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Oświęcimiu jest przeznaczona dla uczniów z orzeczeniem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego.

Kierunki kształcenia: kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,  pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

Szkoła Branżowa I Stopnia
SOSW w Oświęcimiu ul. Obozowa 31,
32-600 Oświęcim

sekretariat.sosw@powiat.oswiecim.pl

Sekretariat szkoły
czynny w godz. 7.00 - 15.00
tel. 33 842 21 47 wew.20

Sekretariat Branżowej Szkoły I Stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy
czynny w godz. 6.00 - 14.00
tel. 33 842 21 47 wew.21

Dyrektor: Jacek Polak

Uwaga! Bardzo ważne. Rodzice i uczniowie!
W sekcji ONLINE (jeszcze w budowie i uzupełnieniu) - na górnej listwie znajdują się materiały i zadania dla uczniów. (Trzeba wejść do środka - tam jest pogrupowane na klasy i przedmioty wszystko to co jest potrzebne do codziennej nauki) Tam znajdziecie materiały do pracy. Poprzez czynne i systematyczne (tak jak codziennie w szkole na lekcjach) wykonywanie poleceń nauczycieli będziemy realizować podstawę programową. To bardzo ważne, żeby ukończyć klasę i przejść do klasy wyżej, lub ukończyć szkołę.

Uczniowie przygotowujący się do egzaminów zawodowych znajdą tam wszystkie ważne zagadnienia do powtarzania, utrwalania. Pozostali uczniowie będą dalej rozwijać szkolne umiejętności m. in. pamięć, myślenie, spostrzegawczość. Łatwiej będzie potem wrócić do szkoły. Jeśli macie taką możliwość, to wydrukujcie materiały, karty pracy. Rodzice powinni aktywnie włączyć się w pracę, także poprzez ocenianie wyników pracy i wysiłku. Samodzielność zawsze należy wspierać i chwalić. Do pracy! Uda się. Praca online jest obowiązkiem - nie zabawą. Będziemy ją oceniać i stawiać stopnie! Powodzenia.
Dyrektor SOSW w Oświęcimiu
Jacek Polak