Źródło z kranu

15 czerwca 2016
Źródło z kranu
wizyta w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu
   W dniu 15.06.2016r. byliśmy gośćmi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu. Obejrzeliśmy krótki film prezentujący historię powstania wodociągów, a także proces oczyszczania wody i doprowadzania jej do naszych mieszkań. Mieliśmy możliwość zwiedzenia różnych pomieszczeń, w których znajdowały się pompy i filtry oraz laboratorium. Z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy małże będące wskaźnikiem czystości wody – muszla małży otwiera się gdy woda jest czysta, a zamyka gdy jest zanieczyszczona. W laboratorium mieliśmy okazję zobaczyć różne sposoby badania wody, m.in. zawartości w niej żelaza czy twardość. Dowiedzieliśmy się, że woda docierająca do naszych mieszkań jest czysta, bezpieczna i zdrowa i dlatego obecnie można ją pić prosto z kranu. Na zakończenie otrzymaliśmy upominki – niespodzianki, za które bardzo serdecznie dziękujemy.