Na Komendzie Policji

22 listopada 2013
Na Komendzie Policji
W dniu 22.X pani Sabina zorganizowała dla naszych podopiecznych wyjście do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w celu poznania pracy policji, funkcjonowania wydziału ruchu drogowego oraz wydziału kryminalistyki. Uczniowie zobaczyli od środka jak wygląda radiowóz oraz bliżej przyjrzeli się motocyklowi policyjnemu. Przekonali się, że w budynku komendy istnieje wiele ciekawych pokoi - tych do przesłuchań, do zatrzymań (cel) oraz do rozmów z małoletnimi. Zostaliśmy także zapoznani z technikami pracy kryminalnej (zostały zebrane z naszych rąk ślady linii papilarnych - nazywane potocznie odciskami oraz pokazano nam sprzęt techniczny do zbierania śladów kryminalnych). Mieliśmy też możliwość i ogromną przyjemność założenia na siebie kilku części z podstawowego wyposażenia mundurowego policjanta takich jak kamizelka czy hełm. Zapoznaliśmy się z bronią typu kałasznikow i tonfa. Wizyta mimo, że odbyła się w poważnej instytucji była wizytą miłą, przyjemną i pełną satysfakcji. Przekonaliśmy się, że POLICJA może stać się PRZYJACIELEM :)