Kreatywni 2017

1 marca 2017
Kreatywni 2017
Jury oczarowane!
    1 marca 2017 r. w SOSW odbyła się kolejna edycja konkursu „Kreatywni”. Nasi uczniowie zaprezentowali się w różnych formach artystycznych. Jury oceniało śpiew, prace plastyczne i występ teatralny. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczycieli naszej szkoły: p. Edyty Kozak – Luzarowskiej, p. Małgorzaty Kamińskiej - Królik, p. Renaty Nykiel i p. Marcina Domarzewskiego.
    Komisja, pod przewodnictwem dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu p. Bogumiły Goryczki, doceniła wartość artystyczną, wykonawczą oraz pracę naszych reprezentantów. Na pierwszy ogień „poszedł” Bartek Mądrzyk z rockowym utworem z repertuaru zespołu IRA. Zaraz po nim Weronika Ptasińska wykonała utwór „Ruchome piaski”. Wynik? Mamy dwóch pierwszych laureatów w tej edycji konkursu.
Wysoki poziom naszych artystycznych zmagań potwierdziła grupa teatralna w przedstawieniu pt.: „Alicja w krainie czarów”. Oczarowane jury, z podziwem doceniło grę aktorską, zaangażowanie uczniów oraz scenografię. Kolejne mocne punkty: Sławomir Kała i Adrian Guzorczuk - dwóch wykonawców zaczarowanej sztuki, którzy zdobyli tytuł laureatów. Pozostałych aktorów wyróżniono.
    Mateusz Łysoń został po raz kolejny, podobnie jak Weronika Ptasińska, laureatem tych artystycznych zmagań. Jego prace plastyczne zrobiły wrażenie na komisji, w  pamięci której pozostał sukces z poprzedniego roku.
    Tak zakończyły się kolejne zmagania konkursu „Kreatywni 2017”.
Specjalne podziękowania należą się wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowania oraz dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oświęcimiu.