Branżowa Szkoła I stopnia

5 października 2018
Nowe funkcje, nowe zadania
wybory Samorządu Szkolnego, Dzień Chłopaka
   Piątek, 28.09 był w naszej szkole pełen pozytywnych wrażeń. W tym dniu wybieraliśmy Przewodniczącego Szkoły. Został nim Bartłomiej Łazarz z kl. IIIa BS, a jego zastępcą Gabriela Góralczyk z IIa BS. W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 powołano jeszcze jedno stanowisko, mianowicie II zastępcy w osobie Marcina Jarosza z IIIa BS. Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy wzorowego pełnienia swojej funkcji przez najbliższe miesiące. Tego dnia świętowaliśmy z jeszcze jednego powodu. Tą okazją był Dzień Chłopaka. Jak co roku, odbyła się dyskoteka, podczas której ciekawym repertuarem muzycznym zaskakiwał dobrze znany DJ Arek a potem Krzysztof z IIIA BS. Uczniowie bawili się świetnie! A gdy się zmęczyli tańcem, mogli chwilę odpocząć w szkolnej kawiarence, którą tego dnia, nie pierwszy zresztą raz, stała się sala nr 12. W kawiarence tej pod okiem pani Bożeny, Doroty i Gosi królowały ciasta, galaretki, muffinki oraz trzy rodzaje kawy. Ta w wersji karmelowej była chyba najczęstszą w wyborze klientów. Sylwia, Natalia i Nina z IIIb BS to już specjalistki w jej przygotowaniu. Z kolei Martyna, Weronika, Kasia i Paulina z SPdP oraz Julia z BS doskonale wywiązały się ze swojej pracy kelnerskiej; podawały menu, przyjmowały i realizowały zamówienia gości. Dziękujemy za miłą atmosferę w kawiarence i już czekamy na kolejną wizytę w "Babeczce". To jeszcze nie wszystko. W sklepiku, pod okiem pani Reni, Marta, Gabriela i Patryk serwowali roztańczonym uczniom wodę oraz herbatniki z kremem czekoladowym. Kawa wszystkich wzmocniła, ale woda orzeźwiła na tyle by tańczyć jeszcze trochę. Nie zabrakło więc tańca belgijskiego, nie zabrakło konkursu na wiązanie krawatu, nie zabrakło szlagierów! Można też było pograć w gry komputerowe. Z inicjatywy Bartka z IIIa BS, sala nr 4 stała się salonem gier. Mamy nadzieję, że to nie pierwszy i nie ostatni pomysł nowego Przewodniczącego Szkoły;)

Wszystkim serdecznie dziękujemy za miłą zabawę, ciekawe pomysły i mnóstwo pracy, aby ten dzień był taki, jaki był. Dobrze, że możemy się czegoś uczyć poprzez konkretne działania, że możemy się bawić i poznawać i to nie tylko w czasie zajęć lekcyjnych.